574 859 264

Największa motylarnia w Polsce- to oczywiście… Karwia!

Największa motylarnia w Polsce znajduje się nadmorskiej Karwii. Obiekt ten stanowi jedną z najciekawszych nadmorskich atrakcji dla dzieci i rodzin, które każdego lata tłumnie przybywają nad polski Bałtyk. I niezależnie od tego, czy robią to w ramach kilkudniowego odpoczynku pod namiotem, czy też wielotygodniowego urlopu w hotelu czy pensjonacie- motylarnię w Karwii warto odwiedzić! A czym tak naprawdę jest motylarnia i dlaczego jest tak ciekawą atrakcją dla dzieci i rodzin? O tym w dzisiejszym artykule, a dokładnie:

  • Co należy rozumieć pod terminem „motylarnia”?
  • Dlaczego to miejsce jest tak atrakcyjne dla turystów i zwiedzających?
  • Co możemy w niej spotkać?
  • Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Największa motylarnia w Polsce- czym tak naprawdę jest?

Największa motylarnia w Polsce, znajdująca się w Karwii, jest tak naprawdę wolnostojącym obiektem, w ramach którego prowadzona jest żywa wystawa motyli. To oznacza, że w motylarni znajdziesz wyłącznie żywe, swobodnie latające po całym obiekcie motyle! I to nie byle jakie- pochodzą one z najdalszych zakątków świata. Począwszy od obu Ameryk, poprzez Azję i Afrykę, na Australii kończąc. Żyją one w motylarni już od początku życia larwalnego, aż do pełnego rozkwitu! Możesz je zatem podziwiać w różnych stadiach rozwoju! To absolutnie nietuzinkowa atrakcja dla rodzin z dziećmi, które przyjeżdżają nad nasz piękny, polski Bałtyk w celu relaksującego i regenerującego wypoczynku. Jeżeli zatem jesteś nad morzem i nie masz planów na ciekawe spędzenie czasu- motylarnia w Karwii zaprasza w swoje skromne progi! Możesz przyjść do nas samodzielnie, z przyjaciółmi lub rodziną. Nasi wykwalifikowani przewodnicy z przyjemnością opowiedzą Ci o naszych motylach. Dowiesz się, jakie są ich najciekawsze zwyczaje i sekrety, a także o tym, ile żyje konkretny gatunek, czym się żywi i czym wyróżnia się na tle innych gatunków motyli, których znajdziesz w naszej motylarni w Karwii całe mnóstwo! Nie zwlekaj zatem i poznaj bliżej świat tysiąca egzotycznych motyli!

Co możemy spotkać w motylarni?

Oprócz wyżej wskazanych egzotycznych motyli z całego świata, tak naprawdę wycieczka do motylarni to wycieczka w głąb wilgotnego lasu równikowego! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cały obiekt wypełniony jest po brzegi wyjątkową, przepiękną roślinnością, która sprawia, że całe miejsce nabiera fascynującego klimatu. Nie musisz już lecieć samolotem na inny kontynent, żeby znaleźć się w tropikalnej, rajskiej dżungli! Motylarnia w Karwii zapewnia te atrakcje każdego dnia, a będąc największym tego typu obiektem w Polsce, przyciąga masę turystów każdego sezonu. W motylarni możesz nieskrępowanie zobaczyć, jak rozmaite motyle szybują tuż nad Twoją głową! Mogą usiąść Ci na ramieniu, a także ochoczo trzepać skrzydłami przemierzając wszerz i wzdłuż cały obiekt. Warto w tym kontekście pamiętać, że motyle najbardziej ruchliwe są w słoneczne poranki- to wtedy latają najbardziej aktywnie! Popołudniami zaś, dostojnie i z gracją odpoczywają na liściach roślin, nabierając siły do kolejnych, powietrznych podbojów!

Największa motylarnia w Polsce- jakie motyle możemy w niej spotkać?

W naszej największej motylarni w Polsce możesz spotkać tak naprawdę setki różnych gatunków motyli. Przyjeżdżają one do nas z całego świata! Przemierzają tysiące kilometrów właśnie po to, aby nasi turyści mogli je podziwiać ochoczo trzepoczące skrzydłami, wzbudzając podziw wszystkich obserwujących. Do głównych gatunków, które możesz znaleźć w naszej motylarni, należy na przykład Morpho Peledeis- owad, który wręcz zachwyca dosłownie każdą osobę, które ma okazje go oglądać. Morpho posiada przepiękne, błękitne skrzydła, przypominające kolorem najczystszy ocean! Jego wewnętrzna część skrzydeł ma jednak ciemną barwę, przez co na tle roślinności Morpho sprawia wrażenie, jakby… pojawiał się i znikał! W naszej motylarni odnajdziesz także cały szereg innych gatunków, takich jak Papilio- to cała grupa motyli, które podobnie jak Morpho, zachwycają swoim przepięknym umaszczeniem. Tych gatunków jest tak naprawdę znacznie więcej- jeżeli chcesz je podziwiać, adres może być tylko jeden- motylarnia w Karwii!

Co jeszcze warto wiedzieć przed przyjściem do motylarni?

Kiedy już zdecydujemy się na przyjście do motylarni, warto znać kilka kwestii organizacyjnych. Otóż, motylarnia jest otwarta niemal przez całe lato! Pierwsi turyści, którzy chcą obejrzeć na żywo fascynujące gatunki motyli, mogą nas odwiedzać już pod koniec czerwca. Warto śledzić wówczas naszą stronę internetową, aby być na bieżąco z terminami otwarcia obiektu. Niezależnie jednak od tego, którego czerwcowego dnia motylarnia zostanie otwarta, motyle będzie można odwiedzać i podziwiać… aż do końca sierpnia! To aż dwa miesiące wyjątkowej atrakcji dla dzieci, którą może nam zagwarantować motylarnia. Do naszego obiektu możesz wejść samemu, lub też w większej grupie znajomych czy z rodziną. Dodatkowo, przewidujemy wycieczki grupowe dla uczniów czy całych grup kolonijnych. Mało tego! W motylarni możesz odbyć także sesje edukacyjne, czy też przeprowadzić sesję fotograficzną.

Przyjdź do naszej motylarni i przenieś się do prawdziwie rajskiej dżungli z tysiącami motyli!