574 859 264

Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje na deszczowe dni Karwia ma swojej ofercie, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jakie przyjemności możesz sprawić sobie i rodzinie, a także gdzie znaleźć poszczególne atrakcje. Które warto odwiedzić z dziećmi, a które sprawdzą się najlepiej w momentach, kiedy pogoda nie rozpieszcza turystów tej nadmorskiej miejscowości. Zapraszamy zatem do wycieczki w głąb niesamowitych doznań w Karwii!

Atrakcje na deszczowe dni Karwia- poznaj motylarnię w Karwii!

Jakie atrakcje na deszczowe dni Karwia ma swoim zanadrzu? Przede wszystkim zacznijmy od jednego z najpopularniejszych obiektów nie tylko w Karwii, ale i nad całym polskim morzem. A mowa oczywiście o… motylarni w Karwii. To prawdziwie niecodzienny obiekt, który każdego lata odwiedzają setki, w zasadzie tysiące turystów, którzy poszukują nietuzinkowej atrakcji nad morzem. A czym jest motylarnia w Karwii? I dlaczego jest tak często wybieranym miejscem do odwiedzin?

Motylarnia Karwia- czym tak naprawdę jest ten niecodziennie brzmiący obiekt?

Motylarnia w Karwii to nic innego, jak wolnostojący obiekt, w ramach którego prowadzona jest żywa wystawa motyli. To oznacza, że w całym obiekcie setki najbardziej egzotycznych motyli na świecie swobodnie podróżuje wszerz i wzdłuż motylarni, radośnie trzepocząc skrzydłami. Wszystkie motyle są kolorowe, bezpieczne dla ludzi i przyjaźnie nastawione. Niektóre z nich tak bardzo lubią ludzi, że… potrafią usiąść na ramieniu turystów! Motyle są jak widać nie tylko przepiękne i wzbudzające podziw, ale i lubiące ludzkie towarzystwo. Jeżeli zatem chciałbyś zobaczyć naprawdę nietuzinkową atrakcję w Karwii- koniecznie przyjdź do motylarni!

A dlaczego jeszcze warto przyjść do motylarni w Karwii?

Do motylarni w Karwii warto przyjść z jeszcze kilku powodów. Po pierwsze, po przekroczeniu motylarni spotkasz nie tylko egzotyczne motyle z całego świata, ale i tropikalną roślinność z niemal wszystkich kontynentów na całym globie. Ta tropikalna roślinność to nie tylko element ozdoby i wyposażenia motylarni. To przede wszystkim naturalne środowisko motyli. To właśnie na nich odpoczywają po całodniowych lotach, żywią się nimi, a także rozwijają i zmieniają z larw w motyle. Dlatego też, po przekroczeniu motylarni możesz poczuć się jak w prawdziwej, rajskiej, tropikalnej dżungli!

Atrakcje dla dzieci Karwia- motylarnia idealnym miejscem dla najmłodszych

Choć co prawda do motylarni można przyjść samemu lub z przyjaciółmi, to jednak największe wrażenie egzotyczne motyle z całego świata robią na dzieciach. To właśnie najmłodsi są najbardziej zachwyceni motylami, które mogą podziwiać z bliska, a także… robić im niezliczoną ilość zdjęć i filmów. Wykonane materiały można oglądać w dowolnym momencie na ekranie własnego smartfona- a dzięki temu, za pomocą kilku kliknięć można się przenieść wspomnieniami z powrotem do tych niesamowitych chwil. Oprócz tego, wykonane zdjęcia i filmy można bez trudu udostępniać w social mediach!

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni?

O motylarni warto wiedzieć przede wszystkim to, że jest ona otwarta od czerwca do września, przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10 do godziny 20. Masz zatem całe wakacje na odwiedziny tego niesamowitego miejsca! Ponadto, w motylarni w Karwii znajdziesz przyjaźnie nastawionych przewodników, którzy z przyjemnością opowiedzą Ci najciekawsze motyle sekrety. Możesz zadać im dowolne pytania, a także poprosić, aby oprowadzili Cię oni po obiekcie. Zrobią to z przyjemnością!

Atrakcje Jastrzębia Góra

Po wizycie w motylarni, warto odwiedzić kilka innych, okolicznych miejscowości, które znajdują się nieopodal Karwii. Pierwszym z takich miejsc będzie oczywiście Jastrzębia Góra. Ta znana na całą Polskę miejscowość ma z pewnością do zaoferowania bardzo wiele swoim turystom. Warto odwiedzić chociażby Farmę Alexa- 10 hektarowy teren, gdzie znajdziesz 50 atrakcji w farmerskim stylu. Możesz odwiedzić także słynną Promenadę Światowida, a jeśli potrzebujesz prawdziwej adrenaliny- odbyć rejs widokowy jachtem Arkun, który trwa około 45 minut i w ramach którego zobaczysz najciekawsze miejsca w okolicy.

Atrakcje Ostrowo

Nieopodal Karwii znajduje się także Ostrowo. Ta niewielka miejscowość znana jest przede wszystkim z bajecznej plaży, ale też… Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poza tym, możesz odwiedzić Rezerwat Bielawskie Błota, gdzie na aż 700 hektarach możesz podziwiać przepiękną florę i faunę. Warto odwiedzić także wieżę obserwacyjną „Ameryka”, z których można zobaczyć najciekawsze rośliny i zwierzęta w wyżej wymienionym rezerwacie.

Atrakcje Dębki

Na koniec zaś, warto odwiedzić słynne Dębki. Najsłynniejszą atrakcją w Dębkach jest oczywiście spływ kajakowy Piaśnicą do morza, który dostarczy niemal 3h pełnych wrażeń. Dębki przyciągają też fanów wycieczek rowerowych, a bardziej rozrywkowe osoby przyciągnie plażowa dyskoteka Kontener. Wreszcie, na plaży warto odwiedzić Rybaczówkę, czyli wieżę widokową usytuowaną przy samej plaży, z której możesz podziwiać morze i panoramę Dębek. Do tego dochodzą atrakcje takie jak park linowy, wypożyczalnia skuterów wodnych czy wesołe miasteczko w okolicy.