574 859 264

Motylarnia w Karwii to z pewnością jedno z miejsc, które musisz odwiedzić podczas wakacyjnego wypadu nad morze. A czym tak naprawdę jest motylarnia, gdzie się znajduje i czego możemy się spodziewać, przekraczając jej progi? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Czym jest motylarnia?

Motylarnia to obiekt, w którym prowadzona jest żywa wystawa motyli. To oznacza, że setki żywych, najwspanialszych motyli z całego świata swobodnie podróżuje po całym obiekcie, radośnie trzepocząc skrzydłami. Oprócz egzotycznych motyli, w motylarni spotkasz równie tropikalną roślinność. To właśnie ona sprawia, że obiekt jest prawdziwym ekosystemem dla motyli, w którym żyją, odżywiają się, swobodnie latają i się rozmnażają. Dlatego też, w motylarni poznasz cały cykl życia motyli!

Motylarnia w jest jedną z najciekawszych atrakcji w Karwii i okolicach. Każdego roku, tysiące osób odwiedzają ten obiekt i mogą jak za pomocą czarodziejskiej różdżki przenieść się w świat tysiąca motyli. Tym bardziej, że…motylarnia jest idealnym miejscem dosłownie dla każdego. Oprócz tego warto zaznaczyć, że w środku spotkasz przyjaźnie nastawionych przewodników, którzy oprowadzą Cię po całym obiekcie i opowiedzą Ci o najciekawszych motylich sekretach. Jeżeli zatem chcesz dowiedzieć się najbardziej intrygujących ciekawostek dotyczących życia motyli, możesz o nie zapytać naszych przewodników!

No dobrze, skoro już wiesz, czym jest motylarnia, być może przyszły Ci na myśl jakieś pytania w związku z tym nietuzinkowym obiektem. Poniżej, przedstawiamy kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących wizyty w motylarni. Zapoznaj się z nimi, aby wiedzieć o motylarni jeszcze więcej!

Gdzie można zobaczyć motyle egzotyczne?

Motyle egzotyczne można zobaczyć w motylarni w Karwii, która znajduje się przy ulicy Kopernika 29A w Karwii. Dojazd jest bardzo prosty i intuicyjny, a w razie potrzeby możesz skorzystać z nawigacji samochodowej- z pewnością doprowadzi Cię na miejsce w zaledwie kilka minut z dowolnego miejsca w tej nadmorskiej miejscowości!

Gdzie w Polsce jest motylarnia?

Motylarnia znajduje się nie tylko w Karwii, ale też w porcie rybackim we Władysławowie- przy ulicy Hryniewieckiego 1.

Ile kosztuje bilet do motylarni?

Koszt biletu do motylarni jest co sezon aktualizowany. Aktualne ceny biletów wejściowych do motylarni znajdziesz pod linkiem: https://motylarnia-karwia.pl/cennik. Sprawdzisz tam wszelkie niezbędne informacje i będziesz zawsze na bieżąco.

Czego spodziewać się po wizycie w motylarni?

Motylarnia to wyjątkowa atrakcja nad morzem, w której możesz zobaczyć najróżniejsze motyle egzotyczne z całego świata. Motyle sprowadzane są z najdalszych zakątków świata, między innymi Afryki, Azji czy obu Ameryk. Oprócz samych motyli, w motylarni spotkasz egzotyczne rośliny, a także dowiesz się o najciekawszych motylich sekretach. Możesz zatem bez przeszkód eksplorować świat setek barwnych motyli!

Czy w motylarni można robić zdjęcia?

Oczywiście! W motylarni możesz zrobić dowolną ilość zdjęć lub filmów. Warto zatem zabrać ze sobą aparat fotograficzny, smartfon, lub kamerę i zrobić dowolną ilość ujęć. Ponadto, możesz następnie umieścić wykonane fotografie w social mediach: Facebooku, Instagramie czy TikToku.

Jak ubrać się do motylarni?

Udając się do motylarni, ubierz się lekko i… kolorowo! Motylarnia jest obiektem idealnie przygotowanym do życia egzotycznych motyli, więc panuje w niej prawdziwie tropikalny klimat. Spodziewaj się zatem temperatury oscylującej pomiędzy 26 a 31 stopni Celsjusza. Ponadto, w środku obiektu panuje wyższa wilgotność powietrza.

Kiedy najlepiej przyjść do motylarni?

Motylarnię można odwiedzić już od czerwca do września każdego roku. Obiekt jest otwarty od godziny 10 do godziny 20, masz zatem aż 10 godzin na odwiedzenie tego wspaniałego miejsca. Wybierz zatem taką godzinę odwiedzin, jaka Ci najbardziej odpowiada! Warto dodać, że motyle są najbardziej aktywne w czasie ciepłej i słonecznej pogody. Wtedy właśnie najczęściej i najintensywniej podróżują wszerz i wzdłuż całego obiektu. Niemniej jednak, motylarnia jest obiektem zadaszonym, zatem możesz ją odwiedzać również w pochmurne dni! Jeżeli więc aura nad morzem nie sprzyja- odwiedź motylarnię!

Czy motylarnia to atrakcja dla dzieci?

Oczywiście! Mimo tego, że do motylarni może przyjść każdy, to właśnie dzieci są najbardziej zachwycone setkami egzotycznych motyli, które swobodnie latają po całym obiekcie. Ponadto, motylania jest na tyle interesującym dzieci miejscem, że nawet organizowane są do niej całe wycieczki kolonijne lub szkolne.

Jakie motyle można spotkać w motylarni?

W motylarni możesz spotkać szereg motyli z najdalszych zakątków świata. Są to między innymi:

  • Morpho peleides
  • Caligo memnon
  • Caligo eurilochus
  • Siproeta stelenes
  • Siproeta epaphus
  • Heliconius sara
  • Heliconius melpomene
  • Heliconius cydno
  • Eurytides epidaus
  • Papilio nireus 

Spis motyli, które znajdziesz w motylarni w Karwii, znajdziesz pod linkiem: https://motylarnia-karwia.pl/motyle/