574 859 264

Kiedy myślisz o tym, jakie atrakcje Rozewie ma w swoich zasobach, zapewne przychodzą Ci na myśl te najbardziej popularne- chociażby słynny „przylądek”, czy też osławiona na całą Polskę… latarnia morska. I niewątpliwie są to jedne z najbardziej popularnym rozrywek w tej malowniczej, morskiej miejscowości. Mało kto jednak wie, że z Rozewie jest dosłownie przysłowiowy „rzut beretem” do jednej z najpopularniejszych ostatnimi laty atrakcji dla dzieci nad morzem, czyli… motylarni w Karwii! A co kryje się pod tym nieczęsto słyszanym terminem? O tym porozmawiamy sobie w ramach dzisiejszego artykułu. A dokładnie:

  • Czym tak naprawdę jest motylarnia i jak należy rozumieć ten termin?
  • Kiedy motylarnia w Karwii jest otwarta dla turystów?
  • Wycieczki grupowe do motylarni– czy warto zorganizować wycieczkę szkolną lub kolonijną do motylarni?
  • Sesje edukacyjne i sesje zdjęciowe w motylarni– kolejne atrakcje dla dzieci nad morzem!

Atrakcje Rozewie– co powinniśmy rozumieć pod terminem „motylarnia”?

Kiedy wiemy już, jakie atrakcje Rozewie ma w swoich zasobach, z pewnością rozważamy nad tym, jak jeszcze bardziej urozmaicić sobie wakacyjną wyprawę. Wiemy już ze wstępu, że w całkiem niedalekiej okolicy Rozewia kryje się nietuzinkowa atrakcja dla dzieci Rozewie– czyli motylarnia w Karwii. A cóż oznacza ten niecodzienny termin? Otóż motylarnia to tak naprawdę nic innego, jak żywa wystawa motyli! Jest to po prostu zamknięty obiekt w postaci wolnostojącego, ogromnego namiotu, w którym przebywa tysiące egzotycznych motyli z całego świata. Są tam motyle zarówno z Afryki, jak i obu Ameryk, a nawet Azji. I to wszystko w sercu naszego europejskiego państwa! To absolutnie nietuzinkowa atrakcja dla dzieci Rozewie, które zarówno rodzice, jak i grupy znajomych, powinny rozważyć. Odwiedziny w motylarni przypominają wizytę w rajskiej dżungli, która chce nam pokazać wszystkie swoje sekrety. Swobodnie latające motyle, które mogą usiąść na roślinie tuż obok Ciebie- to bez dwóch zdań dostarcza niesamowitych emocji każdej osobie, która odwiedzi nasz obiekt. Dodatkowo, cała motylarnia jest zorganizowana w taki sposób, żeby była idealnym miejscem do życia dla setek motyli, które się w niej znajdują. W związku z tym, w motylarni znajdziesz najbardziej egzotyczne rośliny, niczym z wilgotnego lasu równikowego! Śródziemnomorska flora dodaje temu miejscu niebywałego uroku, a jednocześnie stanowi podstawowy ekosystem dla motyli, dzięki czemu mogą one swobodnie żyć i rozwijać się w naszej motylarni w Karwii. Dodatkowo, wyżej wymienione rośliny stanowią nie tylko element ozdobny- to też stałe pożywienie dla niektórych gatunków motyli. Dodatkowo, motyle mogą na nich odpocząć po wielogodzinnych wojażach po obiekcie.

Atrakcje dla dzieci i rodziny w Rozewiu– kiedy motylarnia w Karwii jest otwarta?

Bardzo ważne jest dla wszystkich organizatorów letnich wycieczek, aby dokładnie wiedzieli, kiedy motylarnia jest otwarta dla turystów. Otóż, jest ona czynna od 23 czerwca, aż do końca sierpnia- czyli przez cały okres wakacyjny. Jest to zatem coroczna, niepowtarzalna okazja, aby odwiedzić najciekawsze i najbardziej spektakularne motyle na świecie. I móc je podziwiać- zarówno w trakcie lotu, jak i momentach, w których muszę one na chwilę zwolnić tempo i usiąść na liściu egzotycznej rośliny w celu nabrania sił. Aby zapewnić jak największą dostępność do obiektu, motylarnia w Karwii jest otwarta aż przez 7 dni w tygodniu- i każdego dnia, od godziny 10, do godziny 20, stoi przed Tobą otworem.

Mimo jednak tego, że możesz udać się do niej w zasadzie kiedy tylko zechcesz, to doradzamy odwiedziny w motylarni szczególnie w letnie, słoneczne poranki. Dlaczego akurat wtedy najlepiej jest odwiedzić tę nietuzinkową atrakcję dla dzieci Rozewie? Otóż dlatego, że to właśnie wtedy motyle są najbardziej aktywne- latają ochocza po całym obiekcie, radośnie trzepocząc skrzydłami. To właśni wtedy możesz je podziwiać w pełni blasku- tym bardziej, że każdy gatunek różni się od siebie rozmiarem, umaszczeniem, a nawet kształtem czy sposobem latania. To właśnie sprawia, że motylarnia to świetna atrakcja dla rodziny w Rozewiu!

Każdy motyl to oddzielna, fascynująca historia, którą warto zobaczyć na żywo. Czy wiesz na przykład, że niektóre gatunki mają dwukolorowe skrzydła, dzięki którym, podczas lotu, wyglądają jakby… co sekundę znikały z naszych oczu? Czy wiesz, że niektóre z gatunków w ogóle nie muszą się czymkolwiek żywić? Mówi się o nich, że żywią się… miłością! Czy wiesz, że niektóre z motyli mogą mieć charakterystyczne wzory na skrzydłach, które na przykład przypominają… głowę węża? To absolutnie wyjątkowe cechy, które posiada każdy gatunek motyla w naszej motylarni. I to właśnie sprawia, że jest to jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Rozewiu i okolicach.

Atrakcje Rozewie. A może… sesja edukacyjna w motylarni?

Mówimy w dzisiejszym artykule o tym, jakie atrakcje Rozewie ma przygotowane dla turystów. Oprócz samej motylarni w Karwii, która jest przecież całkiem niedaleko Rozewia, warto także zaznaczyć, że motylarnia to nie tylko przepiękna, żywa wystawa motyli. To także możliwość odbycia rewelacyjnej sesji edukacyjnej z naszymi przewodnikami, którzy będą w stanie opowiedzieć Ci o najciekawszych motylich sekretach! Dodatkowo, w naszej motylarni możesz także przeprowadzić profesjonalną sesję zdjęciową! Jeżeli zatem jesteś modelką lub modelem, albo po prostu fotografem czy agencją marketingową, która poszukuje wyjątkowego miejsca na przeprowadzenie sesji zdjęciowej lub nakręcania filmy- motylarnia w Karwii stoi przed Tobą otworem!