574 859 264

Atrakcje Ostrowo to hasło, które wpisuje w wyszukiwarkę zapewne każda osoba, która zamierza spędzić wyjątkowy urlop w tej przepięknej, nadmorskiej miejscowości. Miejscowości, która każdego roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski, a nawet z całej Europy. W okresie wakacyjnym bardzo wiele osób wybiera tą miejscowość, ponieważ uważa, że atrakcje dla dzieci w Ostrowie są absolutnie nie do podrobienia. I w dużej mierze mają rację! Są jednak atrakcje w najbliższych otoczeniu Ostrowa, które sprawiają, że pobyt w tej miejscowości może być jeszcze bardziej przyjemny. Przykładem takiej niedalekiej atrakcji, jest oczywiście… motylarnia w Karwii! A co warto o niej wiedzieć? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym artykule. A konkretnie:

  • Jak należy zdefiniować motylarnię?
  • Co sprawia, że każdego roku przyciąga ona tysiące turystów z całej Polski i Europy?
  • Jakie gatunki egzotycznych motyli w niej występują?
  • Co warto wiedzieć przed przybyciem?

Atrakcje Ostrowo– jak należy rozumieć termin „motylarnia”?

Kiedy sprawdzamy w Internecie, jakie atrakcje Ostrowo i okolice przygotowały dla turystów, niejednokrotnie natrafiamy na znajdującą się nieopodal motylarnię w Karwii. To niepowtarzalny, wolnostojący obiekt w formie ogromnego, krytego namiotu, w którym możemy spotkać najbardziej spektakularne motyle z całego świata. Latają po obiekcie całkowicie swobodnie- mogą przelecieć tuż obok Ciebie, usiąść na roślinie, a nawet… na Twoim ramieniu! Przepiękne motyle traktują motylarnię jak swój dom, dlatego też latają po całym obiekcie, radośnie trzepocząc skrzydłami. Czego chcieć więcej, kiedy planujemy atrakcje dla dzieci w Ostrowie? Warto wspomnieć, że motylarnia jest wypełniona po brzegi fantazyjną, tropikalną roślinnością, dlatego możesz w mgnieniu oka przenieść się do bajecznej krainy z tysiącem motyli i florą, która przypomina tę z wilgotnego lasu równikowego. Ta nietuzinkowa atrakcja dla rodziny w Ostrowie i najbliższych okolicach sprawia, że wszysytkie osoby odwiedzające nasz obiekt zapamiętają go na długi, długi czas.

Atrakcje dla dzieci w Ostrowie– kogo spotkasz w motylarni?

Kiedy mówimy o atrakcjach dla dzieci w Ostrowie i motylarni w Karwii nieopodal, z pewnością zastanawiamy się, jakie dokładnie gatunki egzotycznych motyli można tam spotkać. A trzeba powiedzieć wprost- jest ich całe mnóstwo! Począwszy od tych najbardziej barwnych i spektakularnych, poprzez te jednokolorowe, na tych przypominających liść drzewa kończąc. Każdy z gatunków jest absolutnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Dla przykładu, Morpho Peledeis, będący flagowym wręcz motylem w naszej atrakcji dla rodziny w Ostrowie, uznawany jest za jednego z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych gatunków motyli. Owad te posiada skrzydła o przepięknym, błękitnym kolorze przypominającym rajskie morze. Warto jednak wspomnieć, że na odwrocie, jego skrzydła są ciemnobrązowe. W gąszczu tropikalnej roślinności więc, Morpho wygląda tak, jakby pojawiał się i znikał! Oprócz niego, spotkasz w naszej motylarni gatunki motyli, które wyróżniają się kształtem, zwyczajami, czy też innymi cechami charakterystycznymi. Jeżeli zatem interesuje Cię tego typu atrakcja dla dzieci w Ostrowie, powinieneś koniecznie odwiedzić motylarnię w Karwii!

A może… sesja edukacyjna lub zdjęciowa w motylarni?

Kolejną atrakcją dla rodziny w Ostrowie, jest możliwość odbycia sesji edukacyjnych w naszej motylarni. Nasi wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą Ci o najciekawszych sekretach, które kryją motyle. Dowiesz się, czemu jeden z gatunków nazywany jest żeglarzem, a inny posiada cechę nazywaną „algorytmem wędrującego sprzedawcy”. Dowiesz się też, że niektóre gatunki posiadają najróżniejsze zdobienia na swoich pięknych skrzydłach, które niejednokrotnie mają swoją jasno określoną rolę. Ponadto, warto także wspomnieć, że w motylarni możesz przeprowadzić zarówno amatorską, jak i profesjonalną sesję fotograficzną. To świetna atrakcja dla dzieci w Ostrowie! Niezależnie zatem od tego, czy chcesz pochwalić się zdjęciami z motylami swoim znajomym, czy też potrzebujesz fotografii bardziej profesjonalnych- oba typy zdjęć wykonasz w naszym obiekcie. W przypadku profesjonalnych sesji zdjęciowych, wymagana jest jednak wcześniejsze ustalenie dogodnego terminu i zarezerwowanie motylarni na potrzeby sesji.

Atrakcje dla dzieci Ostrowa- poznaj bliżej motylarnię w Karwii

Kiedy już zdecydujesz o tym, że atrakcją dla dzieci w Ostrowie, jaką jesteś zainteresowany, jest właśnie motylarnia– dowiedz się o niej więcej! Zapewne zadajesz sobie pytanie odnośnie tego, kiedy motylarnia tak naprawdę jest w ogóle otwarta. I to pytanie jest nad wyraz zasadne, ponieważ motylarnia w Karwii jest rozrywką sezonową. To oznacza, że jest otwarta wyłącznie w lipcu i sierpniu. Zatem, przez całe dwa miesiące masz okazję zobaczyć na własne oczy najbardziej spektakularne, egzotyczne motyle z całego świata i nacieszyć oko ich widokiem. Możesz bez ograniczeń doświadczać świata tysiąca motyli, które mogą przefrunąć tuż obok Ciebie, a nawet usiąść Ci na ramieniu. Dodatkowo, warto wiedzieć, że motylarnia w tym dwumiesięcznym okresie czynna jest aż przez 7 dni w tygodniu. Możesz zatem przyjść do nas codziennie, bez żadnych zapowiedzi! Od godziny dziesiątej, do godziny dwudziestej, nasza żywa wystawa motyli stoi przed Tobą otworem!