574 859 264

Atrakcje Karwia to temat, który nurtuje niejednego poszukiwacza letnich przygód nad polskim morzem. Wybierając się nad polskie morze, chcemy przecież przeżyć jak najwięcej niezapomnianych wrażeń, które zostaną z nami na bardzo długi czas. Warto zatem zaznaczyć, że jedną z takich atrakcji, jest absolutnie nietuzinkowy obiekt, czyli… motylarnia w Karwii! Co zatem warto wiedzieć o motylarni? Czym tak naprawdę jest? I dlaczego każdego roku przyciąga setki turystów nie tylko z Polski, ale i zza granicy? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. A dokładnie:

  • Czym tak naprawdę jest żywa wystawa motyli w Karwii?
  • Jakie motyle można w niej spotkać? Zaskoczymy Cię!
  • Dlaczego warto wybrać się do niej zarówno w pojedynkę, jak i całą grupą?
  • Co musisz wiedzieć przed odwiedzinami w motylarni?

Atrakcje Karwia– czym tak naprawdę jest żywa wystawa motyli?

Kiedy analizujemy, jakie atrakcje Karwia przygotowała dla swoich zarówno mieszkańców, jak i turystów, nie można nie wspomnieć o największej motylarni w Polsce. Motylarnia, to tak naprawdę ogromny, kryty namiot, w którym możemy znaleźć setki egzotycznych motyli z całego globu, które dzięki organizatorom całego przedsięwzięcia, można zobaczyć nad polskim morzem- i nie trzeba specjalnie lecieć wiele tysięcy kilometrów w celu ich obejrzenia.  To niezwykła atrakcja dla dzieci w Karwii!

To, co jeszcze wyróżnia naszą motylarnię nad morzem, to fakt, że znajdziesz w niej nie tylko żywe motyle. Oprócz tego, motyle swobodnie poruszają się po całym, ogromnym namiocie. To oznacza, że mogą bez przeszkód przelecieć tuż obok Ciebie, a te śmielsze z nich- usiąść Ci na ramieniu! Zwykle jednak, motyle preferują jako stały przystanek egzotyczne rośliny, którymi wypełniona jest cała motylarnia. Dzięki temu, mogą spokojnie odpoczywać po nawet najbardziej wyczerpujących lotach po wszystkich zakamarkach naszej motylarni.

Kogo spotkasz w naszej motylarni nad morzem?

W naszej motylarni nad morzem, będącej wspaniałą atrakcją dla dzieci w Karwii, spotkasz całą, fascynującą plejadę najróżniejszych gatunków motyli na świecie. Począwszy od tych małych, po średnie, aż po ogromne, nawet 30 centymetrowe gatunki. One naprawdę robią wrażenie! Do tego, każdy z nich ma swoje, indywidualne zwyczaje, zachowania i nawyki. To ogromna ilość indywidualnych cech każdego gatunku, jak na przykład umaszczenie, kształt skrzydeł, sposób latania, charakterystyczne dźwięki czy spektakularne i przepiękne wzory, które kryją się na skrzydłach poszczególnych motyli. To właśnie sprawia, że wycieczka do motylarni nad morzem jest absolutnie niezapomnianą przygodą i stanowi jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Karwii. Jeżeli zatem masz problem z wybraniem miejsca na spędzenie wyjątkowego dnia nad polskim morzem- motylarnia w Karwii powinna stanowić absolutnie konieczny przystanek wakacyjnych wojaży!

Atrakcje Karwia– dlaczego warto odwiedzić motylarnię nad morzem?

Kiedy wiemy już, jakie spektakularne atrakcje Karwia przygotowała dla turystów, możemy śmiało zaplanować wycieczkę do motylarni. Oprócz wizyt indywidualnych, do motylarni można przyjść ze znajomymi, a nawet całą rodziną! Oprócz tego, motylarnię systematycznie odwiedzają całe grupy kolonijne, które spędzają wakacje nad polskim morzem. Należy także zauważyć, że jednymi z najczęściej odwiedzających naszą motylarnię, są… całe wycieczki turystyczne! To naprawdę niestandardowa propozycja dla najmłodszych, a opiekun, który tego typu eskapadę zorganizuje, na zawsze zostaje w pamięci zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Jeżeli zatem jesteś organizatorem wycieczek i chciałbyś zostać ulubionym opiekunem swoich podopiecznych- koniecznie zaproponuj im letnią wycieczkę do motylarni. Możesz być pewny, że nie zapomną jej na długi czas, a także z wypiekami będą wspominać sytuacje, w której przepiękny motyl siedział na roślinie tuż obok nich!

Atrakcje dla dzieci Karwia– co warto wiedzieć przed wizytą w motylarni?

Przed wizytą w motylarni, warto wiedzieć, kiedy ona funkcjonuje, a także kiedy najlepiej ją odwiedzić- tak, aby wycieczce towarzyszyło jak najwięcej emocji. Otóż, motylarnię najlepiej odwiedzić z samego rana, w bardzo, ale to bardzo słoneczne dni. To właśnie wtedy motyle są najbardziej aktywne- ochoczo latają po całym obiekcie, radośnie trzepocząc skrzydłami. To właśnie sprawia, że jest to idealna atrakcja dla rodziny w Karwii! Daje to naprawdę niesamowity efekt tysiąca barw, które unoszą się i opadają w powietrzu. Ponadto, należy mieć na uwadze, że motylarnia jest otwarta już od 23 czerwca, aż do końca sierpnia- i to każdego lata! Aby być jak najbliżej turystów i pozwolić im na jak najbardziej wygodne terminowo odwiedziny w motylarni, jesteśmy czynni przez 7 dni w tygodniu. Możesz zatem przyjść do nas zarówno w poniedziałek czy środę, jak i sobotę czy niedzielę! Obiekt jest otwarty dla turystów od godziny 10 do godziny 20. Masz zatem aż 10 godzin dziennie na wybór idealnie pasującego terminu. Warto także dodać, że oprócz standardowych odwiedzin, nasza motylarnia oferuje także sesje edukacyjne, w ramach których przewodnicy opowiadają o najciekawszych sekretach motyli, na które warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania naszego obiektu. Jeżeli zatem jesteście zainteresowani jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Karwii– zapraszamy!