574 859 264

Jeśli zastanawiasz się, jakie atrakcje Dębki i okolice mają w zanadrzu dla swoich turystów, mamy dla Ciebie dobrą informację- tych rozrywek jest naprawdę całe mnóstwo! Ta jedna z najpopularniejszych, turystycznych miejscowości nad morzem może zaproponować odwiedzającym całą paletę atrakcji. Warto chociażby wskazać, że w najbliższym otoczeniu tego malowniczego miasteczka, znajduje się nietuzinkowa atrakcja dla rodziny w Dębkach– czyli… motylarnia w Karwii! Brzmi znajomo? A może zupełnie obco? Nic nie szkodzi- w dzisiejszym artykule dowiesz się, co wiąże się z terminem motylarnia. A dokładnie:

  • Co tak naprawdę kryje się pod nazwą „motylarnia”?
  • Dlaczego warto odwiedzić ją podczas wakacyjnej wycieczki?
  • Jakie motyle tam spotkamy?
  • Co jeszcze warto wiedzieć, kiedy planujesz wycieczkę do motylarni?

Atrakcje Dębki– zastanawiasz się, co kryje się pod hasłem „motylarnia”?

Kiedy mówimy o tym, jakie atrakcje Dębki przygotowały dla turystów i omawiamy nietuzinkowy obiekt nazywany „motylarnią”, warto wiedzieć, co tak naprawdę oznacza to być może obcobrzmiąca nazwa. Otóż, motylarnia to nic innego, jak wolnostojący obiekt, w którym prowadzona jest żywa wystawa egzotycznych motyli z całego świata. Nasza motylarnia w Karwii przyjmuje postać ogromnego namiotu, który został wypełniony setkami tropikalnych roślin z najdalszych zakątków świata- wszystko po to, aby motylom żyło się u nas jak najwygodniej. Motyle w naszym obiekcie sprowadzane są niemal z całego świata- a konkretnie, z czterech kontynentów: obu Ameryk, Azji i Afryki! To wyjątkowa atrakcja dla dzieci w Dębkach i okolicach, którą po prostu warto odwiedzić i zobaczyć na własne oczy. No właśnie- a dlaczego tak naprawdę warto przyjść do motylarni?

Atrakcje dla rodziny w Dębkach– co może nam zaoferować motylarnia w Karwii?

Kiedy mówimy o motylarni w Karwii i tym, co możemy dzięki niej doświadczyć, uwaga pada przede wszystkim na przepiękne, egzotyczne motyli z najdalszych zakątków świata. To one są tutaj w centrum uwagi- na nich skupiona jest cała uwaga i one przykuwają wzrok tysięcy turystów każdego roku. Któż bowiem nie zawiesi oka na nawet 30 centymetrowych okazach, które ochoczo trzepocząc skrzydłami, podróżują swobodnie po całym obiekcie, zachwycając turystów? Każdy z nas z pewnością z przyjemnością ogląda tę wyjątkową atrakcję dla rodziny w Dębkach. Oprócz całej palety niezapomnianych wrażeń, możesz także dowiedzieć się o najskrytszych motylich sekretach, o których opowiedzą Ci nasi przyjaźnie nastawieni, mili, a przede wszystkim- profesjonalni przewodnicy. Dowiesz się, ile żyją motyle, jakie są ich zwyczaje, czym mogą zaskoczyć i czym zachwycić. Dowiesz się chociażby o tym, że niektóre z nich nie muszą niczego jeść, ponieważ posiadają zapasy z życia larwalnego. Dowiesz się także, że niektóre gatunki mogą przemierzać wędrówki nawet po 3000 kilometrów! Ale też o tym, że część z nich posiadają niezwykłe zdobienia na skrzydłach, które przypominają… głowę węża!

Atrakcje Dębki– a może sesja fotograficzna lub edukacyjna w motylarni w Karwii?

Jeżeli wiesz już, jakie atrakcje Dębki i okolice mają dla Ciebie i rozważasz wizytę w motylarni w Karwii– świetny wybór! Pamiętaj także, że oprócz samych spektakularnych gatunków motyli, które możesz zaobserwować w motylarni, oferujemy także serię zupełnie innych atrakcji dla dzieci w Dębkach. Są to chociażby… sesje edukacyjne! Jeżeli zatem masz ochotę przeżyć grupową wycieczkę wraz z sesją, podczas której nasi przewodnicy opowiedzą Ci o rozmaitych motylich sekretach- odwiedź nas koniecznie! Ponadto, warto także wspomnieć, że motylarnia jest idealnym miejscem do tego, żeby przeprowadzić amatorską sesję zdjęciową, którą następnie pochwalisz się w mediach społecznościowych rodzinie i znajomym. Mało tego- możesz w naszej motylarni przeprowadzić także profesjonalną sesję- wykorzystując potencjał motylarni, możesz zorganizować u nas sesję do katalogu, folderu, czy też innego, reklamowego celu. Zadzwoń i zapytaj, jak ją zorganizować!

Co jeszcze warto wiedzieć przed przybyciem do motylarni w Karwii?

Planujesz przyjazd do motylarni? Świetnie! Warto jednak wiedzieć kilka ważnych aspektów przed wizytą w naszym obiekcie. Pierwszym z nich jest oczywiście dostępność motylarni dla turystów. Otóż, jesteśmy otwarci… przez całe wakacje! Zatem cały lipiec, jak i sierpień, jest do Twojej dyspozycji! Możesz nas odwiedzić przez cały tydzień- motylarnia w Karwii czynna jest przez 7 dni w tygodniu, 10 godzin każdego dnia. Od godziny 10, aż do godziny 20, możesz na własne oczy przekonać się, że motylarnia to jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Dębkach. Mimo tego, że działamy niemal przez cały dzień, to najlepiej odwiedzić nasz obiekt rano, w słoneczne dni. Dlaczego akurat wtedy? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie wtedy motyle są najbardziej aktywne! Wtedy możesz zobaczyć je w ruchu, a popołudniu zaś- odpoczywające z gracją na egzotycznej roślinności. Przyjdź do nas i podziwiaj setki egzotycznych gatunków motyli z całego świata!

Gniewino, Łeba, Kartoszyno, Luzino, Lębork, Sarbsk, Żarnowiec, Krokowa, Karwieńskie Błota, Łebcz,
Jastrzębia Góra, Kąty Rybackie, Stegna, Krynica, Wejherowo, Reda, Cetniewo, Chłapowo, Rumia, Rewa, Puck, Swarzewo, Latarnia morska, Rozewie, jak dojechać, Sopot, Gdynia, Największa motylarnia w Polsce, Chałupy, Hel, Jastarnia, Jurata, Kuźnica