574 859 264

Atrakcje Białogóra to hasło, które niejednokrotnie wpisujemy w wyszukiwarkę w momencie, gdy planujemy wakacyjny wypad nad morze. Zależy nam przecież na tym, aby tych atrakcji doświadczyć jak najwięcej- i jest to nie tylko zrozumiałe, co wręcz wskazane, aby nasz pobyt mógł przebiegać jak najefektywniej. Warto jednak wiedzieć, jakie atrakcje można spotkać w najbliższej okolicy Białogóry. Jedną z nich jest motylarnia w Karwii! A co kryje się pod tym terminem i dlaczego warto odwiedzić motylarnię– o tym porozmawiamy sobie w dzisiejszym artykule, z którego dowiesz się:

  • Co kryje się pod terminem „motylarnia
  • Dlaczego warto ją odwiedzić- zarówno z rodziną, jak i znajomymi czy nawet w pojedynkę
  • Jakie gatunki egzotycznych motyli można w niej spotkać?
  • Co należy wiedzieć przed przyjazdem do motylarni?

Atrakcje Białogóra– co oznacza termin „motylarnia”?

Kiedy sprawdziliśmy, jakie atrakcje Białogóra ma przygotowane dla swoich gości, często interesujemy się rozrywkami dostępnymi w jej najbliższej okolicy. Jednak czasami decydujemy się na rozrywkę nieopodal Białogóry i trafiamy na… motylarnię w Karwii! A co oznacza termin „motylarnia”? W największym skrócie, motylarnia to zamknięty i zadaszony obiekt, w którym swobodnie latają najbardziej egzotyczne motyle z całego świata. Sprowadzane z czterech kontynentów (Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Azji i Afryki) okazy nadają temu miejscu wyjątkowego charakteru i zachwycają turystów z całej Polski i zagranicy. Ponadto, obiekt wypełniony jest przepięknymi, egzotycznymi roślinami, które nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Stanowią również pożywienie, jak miejsce schronienia na wszystkich motyli, które znajdują się w motylarni. Oprócz tego, można po prostu powiedzieć, że motylarnia to… idealna atrakcja dla dzieci w Białogóry!

Setki wyjątkowych motyli na wyciągnięcie ręki- poznaj świat motylarni w Karwii!

Kiedy już zdecydowałeś się na wizytę w motylarni, zapewne zastanawiasz się, jakie motyle można w niej spotkać. Odpowiedź jest oczywista- gatunków tych najpiękniejszych owadów jest u nas bardzo wiele! Każdy z nich różni się umaszczeniem, kształtem, zwyczajami i innymi cechami charakterystycznymi. Absolutnie najpopularniejszym motylem w motylarni w Karwii jest oczywiście Morpho Peledeis. Uważany za jeden z najpiękniejszych motyli na świecie, Morpho jest motylem wyjątkowym. Jego charakterystyczne, niemal trójkątne skrzydła posiadają przepiękną, błękitną barwę przypominającą najefektowniejsze niebo. Na wewnętrznej części zaś, jego skrzydła są brązowe, przez co Morpho podczas lotu sprawia wrażenie, jakby pojawiał się i znikał! Właśnie takie okazy sprawiają, że motylarnia to świetna atrakcja dla dzieci w Białogórze. Znajdziesz u nas także gatunek Neptis Hylas, który nazywany jest żeglarzem. A to wszystko dzięki bardzo charakterystycznym ruchom skrzydeł, które przypominają żagle na swobodnym wietrze. W motylarni znajdziesz także chociażby Papilio Clytia- który charakteryzuje się tym, że w obawie przed drapieżnikami naśladuje lot zupełnie innego gatunku motyla, który przez drapieżników uważany jest za… niesmaczny. Jak widać, każdy z motyli czymś się wyróżnia- i dlatego właśnie świat motyli jest tak bardzo fascynujący. W naszej motylarni w Karwii znajdziesz ich dosłownie setki- mogą przelecieć tuż obok Ciebie, a nawet usiąść Ci na ramieniu!

Atrakcje Białogóra– sesje zdjęciowe, przewodnicy i… masa emocji!

Kiedy już wiem, jakie atrakcje Białogóra i okolice dla nas przewidziały, możemy wybrać na letnią wycieczkę właśnie motylarnię. Oprócz niesamowitych emocji, których dostarczą najciekawsze motyle na świecie, możemy także przeprowadzić w niej… sesję zdjęciową!  Rozumianą jako amatorskie fotografie, które umieścimy później w mediach społecznościowych. To samo dotyczy także filmów! Możemy je swobodnie nagrywać na całym obiekcie, aby zostawić w pamięci te niesamowite chwile na jak najdłużej. Oprócz tego, motylarnia jest także wyśmienitym miejscem do przeprowadzenia profesjonalnych sesji zdjęciowych- na przykład do katalogów czy innych materiałów promocyjnych. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić pobyt w motylarni, nasi wykwalifikowani przewodnicy z przyjemnością oprowadzą Cię po całym obiekcie, opowiadając najciekawsze motyle historie i anegdoty, które zapamiętasz na długi, długi czas. Może to przybrać nawet formę pewnego rodzaju sesji edukacyjnych dla najmłodszych- wówczas, cała Wasza rodzina pozna jeszcze lepiej styl życia motyli, które znajdują się w naszej motylarni!

Atrakcje dla dzieci Białogóra– co jeszcze warto wiedzieć o motylarni w Karwii?

Kiedy decydujemy się na wycieczkę do motylarni w Karwii, warto znać kilka kwestii organizacyjnych- po to, aby wypad do motylarni był jak najbardziej owocny i zadowalający. Zaczynając zatem od terminów działania motylarni– jesteśmy otwarci przez cały lipiec i sierpień. I to każdego roku! Dodatkowo, jesteśmy czynni dla naszych klientów przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10 do godziny 20. Z chęcią przyjmujemy także wycieczki grupowe- na przykład kolonijne. Możesz nas odwiedzić również w mniejszej grupie- wśród znajomych, rodziny, albo przyjść w pojedynkę. Nasi wyspecjalizowani, przyjaźnie nastawieni przewodnicy z przyjemnością oprowadzą Was po całym obiekcie- jednej z najlepszych atrakcji dla rodziny w Białogórze!