574 859 264

Atrakcje Jastrzębia Góra to kwestia, którą wielu z nas porusza zarówno wśród rodziny, jak i znajomych- kiedy tylko zapada decyzja, aby to właśnie tam spędzić wakacyjny urlop. Oprócz ciekawych hoteli czy pensjonatów, które możemy spotkać w tej nadmorskiej miejscowości, często szukamy także rozmaitych atrakcji– i to nie tylko w samym mieście, ale i w najbliższej okolic. Wszak warto odwiedzić nie tylko to, co jest najbliżej, ale też to, co jest bardzo ciekawe i znajduje się w niedalekiej okolicy. Jedną z takich atrakcji dla rodziny w Jastrzębiej Górze, jest oczywiście… motylarnia w Karwii. To nietuzinkowy obiekt, a wizyta w nim zapada w pamięci odwiedzającym na bardzo długi czas. Dzisiejszy artykuł poświęcimy zatem temu właśnie zagadnieniu. Zostań z nami do końca, a dowiesz się:

  • Czym w zasadzie jest motylarnia w Karwii
  • Dlaczego warto ją odwiedzić- szczególnie z rodziną
  • Jakie motyle można w niej spotkać?
  • Co jeszcze warto wiedzieć przed wycieczką do żywej wystawy motyli?

Atrakcje Jastrzębia Góra– porozmawiajmy o motylarni!

Atrakcje Jastrzębia Góra– z pewnością niejednokrotnie wpisywałeś to hasło w wyszukiwarkę, kiedy planowałeś wakacyjny urlop. Trzeba powiedzieć, że słusznie- bo paleta rozmaitych rozrywek jest naprawdę szeroka. Jednak tą, która najbardziej przyciąga rodziny z dziećmi, jest oczywiście… motylarnia w Karwii. A czym tak naprawdę jest motylarnia? Na początek należy zaznaczyć, że jest to miejsce do życia dla setek egzotycznych motyli z całego świata, które mogą po niej swobodnie latać i podróżować. Bez żadnego skrępowania, motyle czują się tu jak u siebie- i słusznie! Motylarnia to właśnie prawdziwy dom dla wszystkich motyli, które się w niej znajdują. I to właśnie sprawia, że jest to świetna atrakcja dla rodziny w Jastrzębiej Górze! Aby to miejsce było jak najbardziej przystosowane do swoich małych mieszkańców, cały obiekt (który jest wolnostojącym, ogromnym namiotem) wypełniają po brzegi najbardziej egzotyczne i tropikalne rośliny i krzewy z całego świata. Wszystko po to, aby motyle miały się czym żywić, ale też po to, aby miały gdzie usiąść i zregenerować siły po całodniowych podróżach wzdłuż i wszerz motylarni.

Atrakcje dla rodziny w Jastrzębiej Górze– dlaczego warto wybrać się całą familią do motylarni?

Kiedy selekcjonujesz rozmaite atrakcje dla rodziny w Jastrzębiej Górze i decydujesz się na nieopodal położoną motylarnię w Karwii, z pewnością zastanawiasz się nad tym, czy aby na pewno motylarnia jest idealnym wyborem na letnią rozrywkę. Otóż odpowiedź może być tylko jedna- oczywiście, że tak! Wyobraź sobie sytuację, w której wchodzisz wraz z rodziną do naszej motylarni, a już od progu w Twoim najbliższym otoczeniu pojawiają się egzotyczne, przepiękne motyle, które ochoczo podróżują po całym obiekcie, radośnie trzepocząc skrzydłami. Tego typu widok to niezwykła atrakcja dla dzieci w Jastrzębiej Górze i wprawia w osłupienie dosłownie wszystkich turystów! Cała paleta barw, która znajduje się na skrzydłach naszych motyli, teraz jest w zasięgu Twojego wzroku. Ponadto, bardziej oswojone motyle mogą przelecieć tuż nad Twoją głową, albo nawet… usiąść Ci na ramieniu! Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tych przepięknych owadów, nasi wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą Ci o najciekawszych sekretach, które skrywają! To właśnie sprawia, że motylarnia w Karwii stanowi jedną z najciekawszych atrakcji dla rodziny w Jastrzębiej Górze. Możesz jej doświadczać wielokrotnie- drzwi do motylarni stoją przed Tobą otworem!

Atrakcje Jastrzębia Góra– jakie gatunki motyli możemy znaleźć w motylarni w Karwii?

Kiedy już wiesz, jakie atrakcje Jastrzębia Góra przygotowała dla Ciebie i rodziny, zapewne zastanawiasz się nad tym, jakie gatunki motyli będziesz mógł odnaleźć w naszej motylarni. A jest ich… całe mnóstwo! I są naprawdę spektakularne. Przykładowo, Heliconius Ismenius to motyl, który nazywany jest Tygrysem- a to ze względu na barwę jego skrzydeł, które do złudzenia przypominają umaszczenie tygrysa. Niektóre z nich cechują się także zupełnie innymi, charakterystycznymi zwyczajami- i to właśnie sprawia, że motylarnia to świetna atrakcja dla rodziny w Jastrzębiej Górze. Ponadto, są wśród motyli na przykład gatunki, takie jak Papilio Polytes, które są… poligamiczne! W trakcie swojego życia samce tych motyli posiadają nawet 3 odmienne partnerki- i to jednocześnie. Są wśród naszych okazów także te najrzadsze na świecie. Papilio Palinurus to gatunek, który jako jeden z bardzo niewielu motyli, posiada zielone ubarwienie. Te, a także wiele innych gatunków egzotycznych motyli jest teraz na wyciągnięcie ręki!

Atrakcje dla dzieci Jastrzębia Góra– co warto wiedzieć przed wizytą w motylarni?

Przed odwiedzinami w motylarni warto wiedzieć o niej kilka istotnych aspektów, które sprawią, że nasz pobyt będzie jeszcze bardziej przyjemny i nietuzinkowy. Po pierwsze- zapamiętajmy- motylarnia jest otwarta przez cały lipiec, a także sierpień. Dodatkowo, jesteśmy dla Was czynni przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10, do godziny 20. Mimo tego, najlepiej odwiedzić tę atrakcje dla rodziny w Jastrzębiej Górze w godzinach porannych- to właśnie wtedy motyle są najbardziej ruchliwe i przemierzają wielokilometrowe trasy wszerz i wzdłuż naszej motylarni w Karwii. Pamiętajmy też- mimo tego, że niektóre gatunki wydają się być bardzo oswojone, pod żadnym pozorem nie możemy ich dotykać- możemy bowiem uszkodzić ich bardzo wrażliwą powłokę na skrzydłach, często wręcz uniemożliwiając im swobodny lot. Można jednak podziwiać je w locie dosłownie kilka metrów obok nas- i to właśnie sprawia, że motylarnia jest jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Jastrzębiej Górze.