574 859 264

Wielu z nas zastanawia się nad odwiedzinami magicznego miejsca, jakim jest motylarnia. Gdzie jest jednak to wyjątkowe miejsce? Jak do niego trafić oraz jak dotrzeć samochodem czy pociągiem? W tym artykule dowiesz się wszystkich najważniejszym informacji o tym, gdzie znajduje się to wyjątkowe miejsce, a także w jaki sposób możesz do niego dotrzeć. Dowiesz się również, dlaczego jest to tak ciekawa atrakcja dla dzieci i dorosłych nad polskim morzem. Nie przedłużając zatem- zapraszamy do lektury!

Motylarnia – gdzie jest? Jedno z najciekawszych miejsc na mapie Karwii!

Zastanawiasz się nad odwiedzinami magicznego miejsca, jakim jest motylarnia? Gdzie jest zatem to ciekawe i inspirujące miejsce? Otóż ta jedna z najciekawszych nadmorskich atrakcji znajduje się nie gdzie indziej, jak… w słonecznej Karwii! Jest to jedna z najbardziej uwielbianych przez dzieci i młodzież nadmorskich miejscowości, do której warto wybrać się całą rodziną. Oprócz nadmorskich widoków bowiem, można odwiedzić jedną z najciekawszych atrakcji nad polskim morzem, czyli właśnie wyżej wspomnianą motylarnię. Świat tysiąca egzotycznych motyli stoi dla Ciebie, Twojej rodziny i znajomych, otworem! Przyjdź do motylarni i sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w środku!

Motylarnia – dojazd, jak dojechać. Co można znaleźć?

W motylarni można przede wszystkim znaleźć setki gatunków najbardziej egzotycznych motyli z całego świata. Sprowadzane są one dosłownie z każdego kontynentu- pochodzą zarówno z Australii, Afryki, Azji, czy obu Ameryk. Zatem najbardziej egzotyczne, zjawiskowe i widowiskowe motyle są na wyciągnięcie Twojej ręki! Nie musisz odbywać wielogodzinnej podróży samolotem, żeby zobaczyć je na żywo, w swoim naturalnym środowisku! Ponadto, w naszej motylarni spotkasz motyle w każdym stopniu rozwoju. Są one u nas już od życia larwalnego, poprzez wczesną młodość, dorosłość i wiek senioralny. Tu rodzą się, żyją, rozmnażają i spędzają dosłownie całe życie. W naszej motylarni możesz zaobserwować na żywo cały cykl życiowy, który odbywają motyle!

Motylarnia – gdzie jest? Co możesz znaleźć oprócz setek motyli?

Motylarnia! Gdzie jest i jak dotrzeć do tego ciekawego miejsca? Otóż motylarnia w Karwii znajduje się przy ulicy Kopernika 29a w Karwii. To niezwykłe miejsce jest zatem niemal w samym sercu tej nadmorskiej miejscowości! Możesz do niej dojechać swobodnie z bardzo wielu, okolicznych miejscowości. A co kryje się w niej oprócz setek bajecznych motyli, które możesz spotkać na każdym kroku? Oczywiście zjawiskowa, tropikalna roślinność, która wypełnia cały obiekt. Kiedy motylarnia była projektowana, zależało nam na tym, aby była ona jak najbardziej przyjaznych miejscem do życia dla wszystkich motyli, które znajdują się w obiekcie i które ochoczo latają wszerz i wzdłuż całego namiotu. Nie bez powodu zatem umieściliśmy tropikalne rośliny z wielu szerokości geograficznych. To one przecież stanowią naturalny ekosystem dla motyli! To między innymi nimi żywią się najróżniejsze gatunki motyli, które możesz znaleźć w naszej motylarni. Ponadto, egzotyczna roślinność również nadaje wyjątkowego klimatu całemu obiektowi. Już po przekroczeniu progu, naszym oczom ukazuje się przepiękna, żywa i bajeczna roślinność, która wypełnia obiekt po same brzegi. To właśnie ona nadaje motylarni fascynującego, egzotycznego klimatu!

Motylarnia dojazd. Gdzie się znajduje motylarnia? Co jeszcze może zaoferować?

Jak wspomnieliśmy wyżej, motylarnia znajduje się w Karwii- malowniczej miejscowości nad morzem. A co jeszcze może nam zaoferować to miejsce, oprócz setek przepięknych motyli? Otóż w motylarni możecie odbyć grupową sesję edukacyjną, w ramach których nasi przewodnicy z przyjemnością opowiedzą Wam o najciekawszych motylich sekretach. Dotyczyć one będą zarówno cyklu życia motyla, tego, jak na co dzień funkcjonują te najpiękniejsze z owadów, co jedzą, ile żyją i wiele, wiele innych ciekawych informacji! To wszystko jest na wyciągnięcie ręki- przyjdź do tej nietuzinkowej atrakcji nad morzem i przeżyj to sam!

Warto także zauważyć, że motylarnia to także wycieczki grupowe. Jako nauczyciel lub rodzic, możesz zorganizować wycieczkę szkolną do naszego obiektu, a dzięki temu zapewnisz dzieciom niezapomniane przeżycia! To samo dotyczy wycieczek kolonijnych- pamiętaj, że jako wychowawca kolonijny możesz zabrać całą gromadę dzieci, aby pokazać im najciekawsze motyle na świecie, właśnie w naszej motylarni w Karwii! Wycieczka grupowa to minimalnie 30 osób, a zorganizowanie takiej grupy spowoduje, że wszyscy odwiedzający otrzymają atrakcyjny rabat na bilety wstępu!

Co jeszcze warto wiedzieć o tym wyjątkowym obiekcie? Motylarnia dojazd.

Motylarnia dojazd- co musisz wiedzieć? Aby do nas trafić, musisz dojechać do Karwii i odnaleźć ulicę Kopernika 29a. To tam się znajdujemy! A co warto wiedzieć przed przyjazdem? Przede wszystkim to, że motylarnia w Karwii jest otwarta od 30 czerwca, do końca sierpnia. Masz zatem aż 2 miesiące na to, żeby nas odwiedzić! Dodatkowo, motylarnia jest czynna aż przez 7 dni w tygodniu, od godziny 10, do godziny 20. Możesz zatem przybyć, kiedy tylko chcesz! Warto jednak pamiętać, że najbardziej ruchliwe motyle są z samego rana. Popołudniu zaś, odpoczywają na gałęziach i roślinach!