574 859 264

Motylarnia, Rozewie z latarnią morską i wiele innych ciekawych atrakcji, które czekają na nas nad polskim Bałtykiem. O tym wszystkim chcemy wiedzieć jak najwięcej, kiedy wybieramy się razem z rodziną i dziećmi nad morzem. Nie może to nikogo dziwić- kiedy planujemy wakacyjny wypad, chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. Dlatego też, w dzisiejszym artykule poruszymy kwestie ciekawych miejsc, które można zobaczyć nad polskim morzem. I to niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż sami, czy też z rodziną czy przyjaciółmi. Przeczytaj dokładnie poniższy artykuł, żeby poznać najciekawsze miejsca do odwiedzenia w wakacyjny urlop nad morzem!

Nadmorskie atrakcje- motylarnia, Rozewie z latarnią morską. Co warto zobaczyć?

Motylarnia, Rozewie z latarnią morską- to najczęściej przychodzi nam na myśl, kiedy wybieramy się w okolice Półwyspu Helskiego. Nie może to nikogo dziwić, bowiem obie z tych atrakcji przyciągają setki, a w zasadzie tysiące turystów z całej Polski, a nawet Europy i… całego świata! Dokładnie tak- zarówno motylarnia, jak i latarnia morska to nietuzinkowe atrakcje, które przyciągają dosłownie wszystkich tych, którzy chcieliby obejrzeć coś ciekawego i inspirującego w ramach wakacyjnej wycieczki. A co tak naprawdę kryje się w tych ciekawych atrakcjach? Zacznijmy od motylarni! Przed przyjazdem do tego miejsca, warto poznać podstawowe kwestie z nią związane- z pewnością ułatwi nam to pobyt w tym fascynującym miejscu i sprawi, że wyciągniemy dla siebie z tej wycieczki jak najwięcej.

Czym jest motylarnia?

Kiedy myślimy o motylarni, mogą przyjść nam do głowy różne skojarzenia. Najczęściej myślimy oczywiście o żywej wystawie motyli- i jest to dość trafne skojarzenie. Precyzując jednak, motylarnia to wolnostojący obiekt, w środku którego swobodnie lata tysiące motyli z całego świata. Począwszy od Azji czy Afryki, poprzez obie Ameryki i Australię- w motylarni możesz na żywo zobaczyć najróżniejsze motyle z całego globu, które zachwycają wyglądem. Każda osoba, która tylko na nie spojrzy, nie może wyjść z zachwytu! Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze, niektóre z motyli mogą przybierać potężne rozmiary! Niektóre z nich osiągają bowiem aż 30 centymetrów. Oprócz tego, wszystko są spektakularnie umaszczone. Przykładowo, Morpho Peledeis, nazywany jest najpiękniejszym motylem na świecie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Morpho posiada przepiękne, błękitne skrzydła przypominające barwą błękit nieba. Dodatkowo, Morpho po wewnętrznej stronie skrzydeł posiada brązowy odcień, dzięki czemu podczas lotu wydaje się, że… pojawia się i znika. To sprawia, że motylem tym zafascynowani są zarówno młodzi, jak i starsi turyści odwiedzający motylarnię.

Motylarnia, Rozewie z latarnią morską. Co musisz wiedzieć przez przybyciem?

Kiedy wybierasz się do motylarni, warto zwrócić uwagę na kilka, istotnych aspektów, które są relatywnie istotne w kontekście tego interesującego miejsca. Zacznijmy zatem od podstaw- do motylarni możesz przyjść zarówno sam, jak i z przyjaciółmi czy rodziną. Szczególnie najmłodsi są zafascynowani tą nietuzinkową atrakcję i z chęcią oglądają przepiękne motyle, które swobodnie latają po całym obiekcie. Po drugie zaś, do motylarni możesz zorganizować wycieczkę grupową. Wycieczka grupowa liczy minimalnie trzydzieści osób i może to być zarówno wycieczka szkolna, jak kolonijna. Jeżeli zatem jesteś opiekunem kolonijnym, lub nauczycielem w szkole i chcesz zorganizować wyjątkową wycieczkę dla swoich podopiecznych, to wybór może paść wyłącznie na motylarnię! Latarnia morska jest co prawda ciekawym miejscem do obejrzenia, ale to motylarnia zachwyca dzieci i młodzież. To niesamowite wspomnienia, które zabiorą ze sobą na długie, długie lata. Ponadto, w motylarni dzieci mogą bez przeszkód wykonywać pamiątkowe zdjęcia i następnie podzielić się z nimi z rówieśnikami czy rodzicami.

Kiedy motylarnia jest otwarta dla turystów?

Kiedy zdecydowaliśmy się na przyjazd do motylarni, warto wiedzieć, kiedy ten fascynujący obiekt jest otwarty. Otóż, motylarnia w Karwii jest czynna już od końca czerwca, aż do końca sierpnia. Są to zatem aż dwa miesiące, w trakcie których możesz odwiedzić ten fascynujący obiekt nad morzem. Możesz przyjść do niego sam, lub z rodziną lub przyjaciółmi. Pamiętaj jednak- to przede wszystkim dzieci uwielbiają otoczenie setek swobodnie latających motyli po całym obiekcie. Przed wejściem jednak, pamiętaj, aby nie dotykać motyli w trakcie pobytu w motylarni. Motyle są bowiem bardzo delikatne i nawet delikatny, ludzki dotyk może sprawić, że będą one niezdolne do lotu. Nawet duże motyle cechują się ogromną delikatnością i każda osoba odwiedzająca motylarnię powinna mieć to na uwadze. Natomiast bez przeszkód możesz podziwiać motyle wśród bajecznej roślinności i robić im nieograniczoną ilość zdjęć, którymi podzielisz się następnie w swoich mediach społecznościowych. Z pewnością wszyscy Twoim znajomi zobaczą na fotografiach uwiecznione żywe, spektakularne motyle z całego świata!